Chalupa

Ubytování ve 3 pokojích

1x dvoulůžko + dětská postýlka

1x dvoulůžko a 1x jednolůžko

2x dvoulůžko a 1x jednolůžko

Kuchyň: myčka nádobí, lednice, plyn. sporák s el. troubou, mikrovlnná trouba, rychlovarná konvice

Světnice: jídelní stůl, krbová kamna, 2x rozkládací gauč (přistýlka), televizor

Koupelna: 2x sprchový kout, 2x toaleta, 2x umyvadlo, zrcadlo

Vinárna: bar se stoličkami, posezení, možno zakoupit moravská vína od soukromého vinaře (Koráb - Čejkovice) či zapůjčit výčepní zařízení

Ostatní: bazén, trampolína, kulečník, kolárna, stůl na stolní tenis, pergola, travnaté hřiště, wifi připojení

Chalupa se nachází v sousedství s chatou pro 5 osob „na samotě u lesa“ v lokalitě turisticky nejvyhledávanější části Českého ráje. 

Nejbližší restaurace a obchod se nachází v obci Libošovice vzdálené 2,5 km. V okolí se nachází spousta turistických tras vedoucích k turistickým cílům Českého ráje (Kost 5km, Trosky 4km, zámek Humprecht 5km, Vyskeř 5km, Hrubá Skála 4km, Valdštejn 7km a další).

Všeobecné podmínky pronájmu

Všeobecné podmínky pronájmu

1. Pobyt začíná v sobotu mezi 14:00 a 16:00 hod. Konec pobytu je v sobotu do 10:00. Individuální přizpůsobení začátku a konce pobytu podle přání zákazníka je nutno předem dohodnout s majitelem chaty.

2. Rekreační pobyt lze předběžně objednat telefonicky, písemně nebo osobně. Pokud je objekt volný, písemně potvrdíme objednávku a současně zašleme vyúčtování zálohy 50% z celkové ceny pobytu. Zaplacením zálohy se objednávka stane závaznou. Pokud není záloha zaplacena v termínu uvedeném na potvrzení objednávky, je tato skutečnost chápána jako zrušení objednávky a objekt dále bude uvolněn pro další zájemce. Platba zálohy může být uskutečněna pouze bankovním převodem. Doplatek bude zaplacen nejpozději týden před nástupem na rekreaci majiteli převodem na účet. Při uhrazení zálohy či doplatku je třeba pomocí sms sdělit datum převodu majiteli.

3. Práva a povinnosti zákazníka

Stornovat pobyt kdykoliv před započetím:

30 a více dnů před nástupem                                                 majitel si ponechá 20% celkové ceny pobytu

30-10 před nástupem                                                                                       40% ceny pobytu

10-0 dnů před nástupem                                                                                   50% ceny pobytu

4. Pojištění

Za úrazy, poškození majetku, ztrátu či odcizení majetku po celou dobu rekreačního pobytu neodpovídáme.

Doporučujeme proto před odjezdem uzavřít pojištění pro cesty a pobyt.

Ostatní: vezměte si s sebou domácí obuv pro pobyt v chalupě

Přejeme vám příjemný pobyt

Památky a zajímavosti

V Českém ráji se nachází řada historických a kulturních památek.

Český ráj historicky věrně zrcadlí dějinný vývoj české kotliny. Na území regionu jsou zaznamenány stopy po nejstarším pravěkém osídlení. Vyhlášená je v tomto směru například oblast Klokočských skal na Turnovsku nebo Prachovské skály na Jičínsku a údolí Plakánek u hradu Kost.

Vznik nejvýznamnějších měst v Českém ráji, Jičína, Turnova a Mladé Boleslavi, je datován na přelom 13. a 14. století. V té době také na skalních masivech vznikly první hrady a tvrze, z nichž některé již dávno upadly v zapomnění, jiné jsou perlami v náhrdelníku česko-rajské krajiny dodnes. Při svém putování Českým rájem byste neměli zapomenout navštívit symbol této krajiny, hrad Trosky vydejte se ale i na Kost, na Valdštejn či na Hrubý Rohozec na Turnovsku, na Humprecht na Sobotecku, či na majestátní zámky Sychrov a Mnichovo Hradiště a pohádkový hrad a zámek Staré Hrady u Jičína.

Český ráj odedávna charakterizují i romantické zříceniny hradů Frýdštejn, Kumburk a Bradlec, Valečov, Veliš nebo Rotštejn atd.

Historie také prošla mnoha městy a městečky Českého ráje, kromě Jičína, Turnova, Semil, Lomnice nad Popelkou nebo Mladé Boleslavi jistě stojí za to navštívit také Sobotku, Mnichovo Hradiště, Železný Brod či Rovensko pod Troskami.

Významnou úlohu v historii Českého ráje hrála rozporuplná postava českých dějin Albrecht z Valdštejna. Na jednu stranu válečník, dobyvatel a kořistník, na stranu druhou výjimečný budovatel, osvícený vladař a bohatý mecenáš. Právě díky němu vznikla barokní krajina na Jičínsku a samotný Jičín se stal největší architektonickou perlou Českého ráje.